Шукалка Кіно


Фільми Онлайн » НОВИНИ КІНО » Джеймса Кемерона звинувачують у плагіаті

Джеймса Кемерона звинувачують у плагіаті

 

Раніше постановник вже був звинувачений у плагіаті того ж фільму.

Верховний суд округу Лос-Анджелеса в особі судді Алана Розенфілда прийняв постанову щодо режисера Джеймса Кемерона. Його суть полягає в тому, щоб постановник надав суду чернетки сценарію фільму «Аватар», що вийшов в 2009 році.

Обвинувачена сторона - Ерік Райдер - стверджує, що «Аватар» був списаний з його оповідання «KRZ 2068», в якому йдеться про колонізацію далекої планети і про захист її екології. За його словами студія Lightstorm Entertainment деякий час розглядала можливість екранізувати оповідання, проте потім відмовила автору.

Юристам Райдера також буде надано доступ до резервних копій файлів з комп'ютерів режисера, але подивитися персональні щоденники Кемерона і продюсера Джона Ландау (Jon Landau) не дозволили.

До речі, Райдер не перший, хто намагається викрити Кемерона в плагіаті. Свої права на сюжет самого касового фільму в історії кіно через суд намагається довести і письменник-фантаст Брайант Мур. Він вважає, що в основу "Аватара" лягли ідеї з його сценаріїв «Aquatica» і «Descendants: The Pollination», і вимагає від Кемерона і компанії 20th Century Fox компенсації в 2,5 мільярда доларів США.

Нагадаємо, що остання картина Джеймса Кемерона (виконавчий продюсер) вийшла в минулому році. У світовому прокаті «Cirque du Soleil: Казковий світ в 3D» зібрав $27,36 мільйонів. Мітки: